ONLINE EĞİTİM
ÖĞRENCİ GİRİŞİ

ONLINE İŞLEMLER VE EĞİTİM İÇİN
SİSTEME KAYITLI TC KİMLİK
NUMARANIZ İLE GİRİŞ YAPIN

KURS DETAYLARI

COĞRAFYA
OSMANLI KÜLTÜR MEDENİYET
İNKILAP TARİHİ
ÇAĞDAŞ TÜRK TARİHİ
MATEMATİK
ÖĞRENME PSİKOLOJİSİ
REHBERLİK VE ÖZEL EĞİTİM
PROGRAM GELİŞTİRME
TÜRKÇE
ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME
ÖĞRETİM YÖNTEM VE TEKNİKLERİ
GELİŞİM PSİKOLOJİSİ
EĞİTİM BİLİMLERİ
VATANDAŞLIK
EĞİTİM SÜRESİ200 GÜN TOPLAM KURS SÜRESİ SAAT

KPSS-Öğretmenlik, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olan eğitim kurumlarında kadrolu olarak öğretmenlik yapmak isteyen tüm adayların girmesi gereken sınavdır. Eğitim Fakülteleri ve Fen Edebiyat Fakültelerinden mezun olan adaylar bu sınava girebilir. Adayların, KPSS’den almış oldukları puan ile öğretmen kadroları için Millî Eğitim Bakanlığına başvurdukları tarihte mezun durumda olmaları şarttır.

Sadece A Grubu Kadrolar ve Öğretmen Kadroları için yapılacaktır. Sınav, lisans düzeyindedir. Öğretmen kadroları için bu sınava başvuran adayların, sınavın Genel Yetenek-Genel Kültür ile Eğitim Bilimleri oturumlarına ve alanlarına bağlı olarak Öğretmenlik Alan Bilgisi Testine (ÖABT) katılmaları zorunludur.

Öğretmen adayları için 2013 yılından itibaren P10 ve P121 olmak üzere iki farklı puan türü hesaplanmaktadır.P121 puanı; 16 daldaki öğretmenlik için hesaplanan puan türüdür. Bu puan; Genel Kültür-Genel Yetenek+Eğitim ilimleri+ÖABT bileşenlerinden oluşmaktadır. Yani bu 17 branş mezunu olan adaylar 

"14 Temmuz 2019 Pazar Sabah saat: 10.00 (Genel Yetenek-Genel Kültür) + Pazar Öğlen saat: 14.30 (Eğitim Bilimleri) + 28 Temmuz 2019 Pazar saat: 10.00 (ÖABT)" oturumlarına katılacaklardır. P10 puanı; kılavuzda belirtilen 17 branş haricindeki öğretmenlikler için tercihlerde kullanılan puandır. Bu puan; Genel Kültür-Genel Yetenek+Eğitim Bilimleri bileşenlerinden oluşmaktadır.

MERKEZ

ADRES Hamidiye Mahallesi İnce Minare Sokak No:37 Selçuklu / KONYA

TELEFON 0332 353 60 20

E-POSTA [email protected]

BOSNA ŞUBESİ

ADRES Bosna Hersek Mahallesi Kızılkaya 1. İş Merkezi Selçuklu / KONYA

TELEFON 0332 241 46 46

E-POSTA [email protected]

EĞİTMENLERİMİZ

Genç Vizyon Akademi'de eğitim veren öğretmen kadromuz

Genç Vizyon Akademi online seviye tespit sınavı
aracı ile şimdi bölümüne uygun testleri çözmeye başla